Четвер, 25.04.2024, 13:54Вітаю Вас Гість | RSS
МО вчителів фізики
Меню сайту
Калькулятор
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [19]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 53
Статистика
Новини ЧОІППО

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Хто винайшов лампочку?

Хто винайшов лампочку?

 

Відповісти на це питання не просто. Адже в винахід лампочки, в тому її вигляді, який ми зараз можемо спостерігати, внесли вклад багато вчених. Але все-таки, першим створив лампочку російський вчений О.М. Лодигін. Та лампочка являла собою вакуумну судину, в якій розміщувався вугільний стрижень. У 1874 році вчений отримав патент на лампу з ниткою. Крім того, Лодигін досліджував властивості тугоплавких металів, з метою застосування їх в якості матеріалу нитки.

 

Роком пізніше В. Ф. Дідріхсон трохи модифікував лампу Лодигіна, відкачавши з неї повітря і застосувавши кілька ниток. Завдяки цьому, лампа стала служити довше.


Паралельно з дослідженнями Лодигіна, вів свої дослідження американець Томас Едісон. Він запатентував в 1879 році лампу з ниткою з платини, але через дорожнечу лампи вона не стала популярною. У 1880 році Еддісон випустив лампу з вуглецевим волокном, яке працювало близько 40 годин. В цей же час, вчений винайшов патрон і цоколь. Поступово лампочки стали випускатися масово, коштували вони в той час 2,5 долара.

 

Лодигін отримав патент на вольфрамову нитку, але продав його в 1906 році General Electric. Працівник компанії, Ірвінг Ленгмюр, придумав як вирішити проблему з швидким випаровуванням нитки у вакуумі. Він запропонував наповнювати лампу аргоном, завдяки чому лампочки стали світити яскравіше і працювати довше.

 

Остаточно удосконалив лампу Вільям Девід Кулідж, який винайшов новий метод виробництва вольфрамової нитки. Так вольфрамові лампи витіснили решту з ринку. Цікавий факт: З винаходом лампочки тривалість сну середньостатистичної людини зменшилася на 20%!



Джерело: http://www.nou-svetofor.ru/science
Категорія: Мої статті | Додав: rmof (14.01.2013) | Автор: Анатолій E
Переглядів: 3049 | Коментарі: 2 | Теги: http://prilmof.at.ua | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 1
1 Анатолій  
0
Дякую за цікаву статтю

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Наш час
Сьогодні:
Новини науки
Друзі сайту